یکشنبه, 19 مرداد 1399 Sunday 9 August 2020 00:00


-معاون سرمایه گذاری و طرح های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: در سه ماه نخست سالجاری، فرصت های سرمایه گذاری حوزه گردشگری استان به بیش از 20 گروه سرمایه گذار خارجی معرفی شد.

به گزارش دانشنام به نقل از  ایرنا از روابط عمومی این اداره کل، حمید امینی روز دوشنبه افزود: گروه های خارجی متقاضی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری استان با تاسیسات، فرصت ها، توانمندی ها و ظرفیت های مختلف اصفهان در صنعت گردشگری آشنا شدند.
وی اظهار کرد: سرمایه گذاران تشویق به ایجاد تاسیسات اقامتی و پذیرایی از جمله هتل، دهکده سلامت، احیای خانه های تاریخی بمنظور بهره برداری در صنعت گردشگری و ایجاد منطقه نمونه گردشگری در استان شدند.
امینی اضافه کرد: بیشتر این گروه ها از کشورهای فرانسه، چین، اسپانیا، آلمان و عراق هستند و بسیاری از آنها با حضور در اصفهان بصورت مستقیم با فرصت های سرماه گذاری در صنعت گردشگری در این استان آشنا شدند.
وی از آمادگی اداره کل میراث فرهنگی برای هدایت، حمایت و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در صنعت گردشگری استان خبر داد و افزود: برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری و تشویق این گروه ها،بسته های پیشنهادی شامل طرح های توجیهی و امکان سنجی، ساختار مالی به روز و زیر ساخت های اولیه تهیه شده است.
استان اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان امام(ره)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.
اصفهان همچنین با برخورداری از جاذبه های طبیعی سرسبز و کویری در غرب و شرق استان، گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می کند.
وجود تنوع قومیت های مختلف و همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان توحیدی در اصفهان از دیگر ویژگی های شهر گنبدهای فیروزه ای است که انگیزه گردشگران را برای سفر به اصفهان دو چندان می کند.
استان اصفهان دارای 90 هتل و 65 مهمانپذیر است که از این تعداد 57 هتل و 30 مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد.
پیش از این فریدون اله یاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از رشد 30 درصدی حضور گردشگران خارجی در این خطه در اردیبهشت امسال نسبت به سال گذشته خبر داده بود.
صنعت گردشگری اصفهان از سال 92 رشد قابل توجهی داشته است و بر اساس آمار ارائه شده از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان در سال 92 رشد گردشگران خارجی اصفهان از 110 به 180 هزار نفر، در سال 93 به 250 هزار نفر و در سال 94 به بیش از 250 هزار نفر رسیده است.

موارد بیشتر