جمعه, 04 اسفند 1402 Friday 23 February 2024 00:00

نام:                محمد هادی معرفت


نام پدر:            شیخ علی


ولادت:            1309 ه.ش / کربلا


وفات:            28 دی ماه 1385    


محل دفن:          قم

کودکی و تحصیلات:
شیخ علی پدر ایشان در جوانی به کربلا مهاجرت و در آنجا تشکیل خانواده داد و محمد هادی در این شهر به دنیا آمد و در سن پنج سالگی نزد شیخ باقر اصفهانی به سواد آموزی مشغول شد و مقدمات را نزد شیخ علی اکبر نائینی و پدرش آموخت و سپس دروس دیگر را نزد اساتید دیگر حوزه فرا گرفت و تحصیلات رسمی ایشان، سی سال طول کشید که در کربلا و نجف به انجام رسید و در برگشت به ایران، چندین سال تحصیلات را ادامه داد که از ویژگی های ایشان شمار می رود.
آیت الله با وجود اینکه در کربلا به دنیا آمده بود، به گفته فرزندش، خمینی شهر را شهر خودش می دانسته و تا پایان عمر، در این شهر، رفت و آمد داشت.

اهم فعالیت ها:
آیت الله محمد هادی معرفت پس از بازگشت، به ایران مشغول تدریس و تحقیق وتألیف می شود و با چند نفر از علما تصمیم می گیرند به سؤالات و شبهات علمی دانشجویان و دانشگاهیان جواب بدهند و بخش قرآن را خود ایشان قبول می کند و این آغاز ورود ایشان به علوم قرآنی می باشد.
عمده فعالیت ایشان در امر تفسیر قرآن و علوم قرآنی و پاسخ گویی به شبهات در مورد قرآن می باشد که در این راه چندین اثر ارزشمند تألیف نمود. ایشان از فعالین و همراهان انقلاب بود و یکی از فرزندانش در این راه شهید شد.

 
اطلاعات بیشتر در گزینه ها ومطالب مرتبط