دوشنبه, 20 مرداد 1399 Monday 10 August 2020 00:00

نام:            سردار شهيد سرلشكر محمدمهدي عموشاهي

 

تولد:          1340 خمینی شهر

 

كودكي

محمد مهدي در سال 1340 در خميني شهر متولد شد. او درس اسلام و ايمان را در دامان پدر و مادر رنجيده اش در روستاي اصغر آباد درك نمود و با همان رنج و سختي كه وجودش را صيقل داده بودند در سن 6 سالگي پا به مدرسه گذاشت و با استعداد و هوش وافري كه داشت دوران ابتدايي را در روستاي اصغر آباد و دوران راهنمايي را دركوشك گذراند. در سالهاي 1355 براي ادامه تحصيل به دبيرستان شهدا(حشمتي سابق) رفت.

حضور در دانشكده افسري

مهرماه سال 59 بود. گردان جديدي استخدام و روح تازه اي در كالبد نيمهجان دانشكده افسري (دانشكده علوم نظامي) دميده شد. ارتش كه پايه هاي حكومت ستمشاهي را تشكيل مي داد و اكنون به آغوش اسلام آمده بود، به امر امام بزرگوارمان، نيازمند به ياري و كمك داشت. اولين روزهاي خدمتش به انجمن اسلامي درآمد و با اعمال مملو از اخلاص و صفاي خود اعلام همكاري نمود. انجمن اسلامي روحي تازه گرفت.
او در مدت سه سال دانشكده افسري، انواع آموزشهاي سخت و سازنده را فرا گرفت و در سال 62 دوران دانشكده را باتمام رساند.
دو بار در سالهاي 63 و 64 به زيارت خانه خدا مشرف شد. مدتي در شيراز در تيپ 37 زرهي مشغول خدمت بود و سپس به سرپرستي حفاظت اطلاعات لشگر88 زرهي منصوب شد.

مسئوليتها:
1- مسئول حفاظت اطلاعات تيپ 37 زرهي
2- مسئول حفاظت اطلاعات مركز زرهي شيراز
3- مسئول حفاظت اطلاعات لشكر 88 زاهدان

 آخرین نامه ها به همسر

به محمدحسین آقا پسرم بگو که زودتر بزرگ شود تا به جبهه بیاید، دشمنان اسلام را نابود نماید و همینطور نسبت به او و فاطمه دخترم مهر و محبت دارم. این محبت را زیادتر کن و کمبود محبت پدر را تلافی کن. به امید خدا در تربیت فرزندانم در جهت اهداف اسلام کوشاتر باش و سعی کن هر روز یک صفت از اخلاق اسلامی را به آنها بیاموزی. سختیهای روزگار را به خاطر رضای خدا تحمل فرمایید که خدا با صابران است ذکر خدا را هیچ گاه فراموش نکن.
هیچگاه خدا را فراموش نکن و هر چه مي خواهی از او بخواه که همه چیز از اوست و قادری جز او نیست. باری انسان باید در زندگی، تمام تلاش و کوشش خود را با توکل بر آفریدگارش انجام دهد وگرنه نه امیدی در پیش است نه حاصلی.