شنبه, 18 مرداد 1399 Saturday 8 August 2020 00:00

نام:                   حسینعلی عمادی


متولد:                 1347/6/15 خمینی شهر محله اندآن


رشته هنری:          تئاتر


آثار:

کارگردانی و اجرای مجموعه نمایش های خاله خانوم از 1 تا 6 و....


khale khnom
شرح:
حسینعلی عمادی در تاریخ 15/06/1347 در محله اندآن خمینی شهر متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در همین شهر ادامه داد و در دوران تحصیل به کار بازیگری و نمایش علاقمند بود و در سال های جبهه و جنگ عراق علیه ایران نمایش هایی را تدارک و در مناطق جنگی برای رزمنده ها به نمایش در می آورد.وی همزمان در جشنواره تئاتر هم شرکت می کرد و در شهرستان در سال 1370مجددا فعالیت های هنری خود را بطور پراکنده شروع و در سال 1372 گروه نمایش مسجد النبی را فعال نمود که در یکی از نمایش ها نقش یک پیرزن را اجرا نمود و مورد استقبال قرار گرفت.

valime

سال 1373 مجددا نمایش در همان مسجد اجرا و آن را به مدت 20 شب برای سپاه اصفهان اجرا نمود.
در سال 1379 باز نمایش به مدت 20شب در هنرستان شهید رجایی خمینی شهر در دو سانس اجرا شد که همان نقش پیرزن را حسینعلی عمادی به عهده داشت و برای اولین بار نام خاله خانوم به خود گرفت و در واقع این خاله خانوم یک بود که به روی صحنه می رفت و خاله خانوم های 2و 3و 4و 5و 6 به تناوب تا سال 1390 اجرا و مورد استقبال هزار نفر در شهرستان قرار گرفت و سال 391 نیز خاله خانوم6 در باغ نور اصفهان اجرا و 65هزار تماشاچی داشت.

محبوبیت خاله به گونه ای است که گروهشان را به نام خاله خانوم می شناسند.
حسینعلی عمادی در فیلم ها و سریال های متعددی ایفای نقش داشته است که از جمله آنها، رشید فراری، مردان تاریخ ساز، جنگ باغ آئینه، حرمت و سنگ تمام را می توان نام برد.
ایشان در نمایش هایی غیر از خاله خانوم مثل خندق نامه، نقص از یونسکو هم در تئاترهای اصفهان از جمله تالار هنر بازیگری نموده است.
مدتی نیز مؤسسه سپاهان طنین را دایر نمود که به چاپ کتاب و انتشار آلبوم های موسیقی پرداخت که یکی از انتشارات آن، کتاب راهنمایی 118 می باشد که در حال حاضر به دلیل مشکلات مالی و عدم حرفه اقتصادی تعطیل می باشد.
تشکیل گروه هنری آئینه نیز از فعالیت های ایشان به حساب می آید.

 

khalekhanoom