شنبه, 18 مرداد 1399 Saturday 8 August 2020 00:00

نام:                     مجید خان احمدی 

 

متولد :                1350 خمینی شهر

 

 رشته هنری :       خوانندگی 

 

رشته  تحصیل :     مکانیک.

  مجید خان احمدی می گوید: از همان دوران کودکی علاقه زیادی به خواندن داشتم و برادران و دایی هایم نیز صداهای خوبی داشتند یکی از دایی ها تعزیه خوان است و به "حیدر چوپان" معروف است. تشویق دوستان و آشنایان، همچنین تاثیری که از دایی ام داشتم، باعث شد که سراغ موسیقی بروم.

 در ابتدا نزد غیور اصفهانی ردیف های آواز را فراگرفتم و بعد از محضر اساتیدی چون جناب طباطبایی و علی رستمیان بهره بردم. همچنین صداسازی و سلفژ را نزد استاد هوشنگ کیا که از اساتید پیانو هست، آموختم. مدتی نیز محضر استاد ایرج خواجه امیری بودم. همچنین از کاست های محمود کریمی و دوامی و استاد شجریان استفاده کردم و قدم به قدم موسیقی را فراگرفتم.

من در سال 78 مجوز تدریس آواز را از اداره فرهنگ و ارشاد اصفهان گرفتم و مدتی در آموزشگاه های اصفهان، خمینی شهر و فولاد شهر تدریس کردم.

 در هر دو عرصه پاپ و سنتی کار می کنم.

در خمینی شهر مدتی با گروه نغمه کار کردم و در اصفهان با گروه های مخلتفی از جمله گروه موسیقی روابط عمومی ذوب آهن همکاری داشتم.

در سال 82 اولین آلبوم با عنوان " گل من" با آهنگسازی مجتبی صادقی و اشعار رهی معیری، مجتبی صادقی و چند شعر از خودم با صدای خودم به امتیاز صدا و سیما در شبکه های صدا و سیما پخش شد. بعد از انتشار این آلبوم شبکه 5 سیما و شبکه جام جم با بنده مصاحبه کردند. بعد از آلبوم " گل من" ، دو آهنگ دیگر در گام دشتی در سوگ امام حسین(ع) و مدح امام علی(ع) با صدا و آهنگسازی بنده در تلویزیون پخش شد و بعد از آن چند تصنیف با اشعار عبدالعلی صادقی از شاعران بنام خمینی شهر برای صدا و سیما ساختم که یکی از آنها با این مطلع آغاز می شود: بیا تا زیر نگاه آسمون/ باز بشیم مثل گذشته همزبون. در سال 88 دومین آلبوم با عنوان " دو تا ماهی" به آهنگسازی و صدای خودم همچنین تنظیم و صدا برداری استاد ساسان جمالیان و نیما جاویدی در سراسر کشور منتشر شد. اشعار این آلبوم از سعید بیابانکی، رهی معیری و فروزان ایران دوز می باشد.

منبع:گفتگوی هنر مند با دوهفته نامه فرصت 

آگهی ها
تبلیغات