سه شنبه, 24 تیر 1399 Tuesday 14 July 2020 00:00

نام:                     محمدباقریان خوزانی

 

متولد:                   1349

شرح

تحصيلات دورة ابتدايي، راهنمايي و دبيرستان را از سال هاي ۵۵ تا ۶۶ در مدارس قم سپري كرد. بعد از اخذ ديپلم در سال ۶۷ براي ادامة تحصيل به حوزة علميه قم وارد شده و در مدارس علميه عترت آل محمد و مدرسه معصوميه دوره مقدمات و سطح را گذراند. دروس تخصصي فقه و اصول و تفسير را از محضر آيات عظام بهجت، وحيد خراساني، شبيري، سبحاني و جوادي آملي استفاده برد. در كنار دروس فقه و اصول در امر آموزش، از سال ۱۳۷۷ وارد مؤسسة آموزشي پژوهشي امام خميني شده و در آن مركز دورة كارشناسي فلسفه، كارشناسي ارشد علوم قرآن و تفسير را گذرانده و از سال ۱۳۸۸ در مقطع دكترا در رشتة علوم قرآن و تفسير مشغول تحصيل شد.

در كنار تحصيل در اين مركز و مراكزي چون دانشگاه علوم و معارف، جامعه الزهراء و دانشكده مجازي موسسه امام خميني به امر تدريس و راهنمايي و مشاوره پايان نامه‌ها مي‌پردازد.

وی علاوه بر مسائل آموزشي، به كارهاي پژوهشي نيز اشتغال دارد و از سال ۱۳۷۶ در مؤسسة علمي فرهنگي دارالحديث وارد شده و در سال هاي اوليه به طرح داستان‌هاي بحار الانوار پرداخته و بعد از آن به واحد پاسخگويي به پرسش هاي حديثي رفته و در سال ۸۷ در پژوهشكدة تفسير روايي اين مركز به كارهاي پژوهشي اشتغال دارد. 

فعالیت ها:

تدریس

 تحقیق وپژوهش

تبليغ دين در مناطق محروم و دانشگاه هايي از سال 1374

 تالیفات:

بارتاب دنیوی اعمال از دیدگاه قرآن (انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) / ۱۳۸۹)

 باقریان خوزانی محمد, خمینی شهر

 

تنظيم و گردآوري ۱۲ جلد «چهل حديث نظامي»

مقالهتأثیر نیت بر ارزش اخلاقی عمل از دیدگاه قرآن کریم

منبع: رادیو معارف

آگهی ها
تبلیغات