چهارشنبه, 15 مرداد 1399 Wednesday 5 August 2020 00:00


اعضای انجمن سبزاندیشان مهربین و دوستداران محیط زیست خمینی شهربه مناسبت روز زمین پاک به پاکسازی بخشی ازمنطقه حفاظت شده قامیشلو پرداختند. به گزارش دانشنام ، حدود سی نفر از دوستداران محیط زیست خمینی شهر با همکاری مسوولان اداره محیط زیست شهرستان واستان صبح روز دوم اردیبهشت راهی منطقه حفاظت شده قامیشلو شدند. این افراد در منطقه چشمه عمومی وآبشخور حیوانات قامیشلو و باغ ملی قامیشلو و قلعه تاریخی ظل السلطان به پاکسازی محوطه آنها پرداختند.
رییس اداره محیط زیست خمینی شهر که دوستداران محیط زیست را در این سفر نیمروزی همراهی می کردبا تاکید بر پیشگامی طرفداران محیطزیست خمینی شهر درپاکسازی منطقه قمیشلو وگرامی داشت روز زمین پاک گفت: از مشارکت فعال شهروندان خمینی شهری در حفاظت از محیط زیست و اقدامات به موقع آنها در زمینه اطلاع رسانی به مسوولان اداره بسیار خشنودم ومعتقدم راه حفظ محیط زیست حضور مردمی است. مهندس خادمی افزود: مردم خمینی شهر در حفاظت از محیط زیست از ما جلوتر هستند و ما آماده هر گونه همکاری با دوستداران محیط زیست خمینی شهر هستیم. وی ادامه داد: حدود 300 نفر متقاضی همراهی با ما در این سفر بودند که متاسفانه امکانات کم ما مانع از حضور آنان شد.
در ادامه، مسوول انجمن سبزاندیشان مهربین گفت: حدود یک سال پیش فعالیت خود را با هفت نفر عضو آغاز کردیم و اکنون خوشبختانه گروه مجازی ما در تلگرام نزدیک به صد نفر عضو دارد.
خانم عموشاهی با اشاره به اقدامات انجمن گفت: پیاده روی در روز هوای پاک در منطقه لادر و برگزار نشستی با شهردار حاج حیدری، دانه پاشی برای پرندگانی که در منطقه چشمه بژند زیست می کنند تحت عنوان دست های مهربان، راه اندازی بازارچه گل و گیاه در مدارس ابتدایی در اسفند ماه گذشته و... از جمله اقدامات انجمن تا کنون بوده است. وی با اشاره به اینکه چند ماه است پیگیر ثبت انجمن در قالب یک سازمان مردم نهاد هستیم، ابراز امیدواری کرد که این مهم هر چه زودتر با کمک مسوولان فرمانداری محقق گردد تا فعالیت دوستداران محیط زیست شکل رسمی تری به خود بگیرد.

موارد بیشتر