سه شنبه, 24 فروردين 1400 Tuesday 13 April 2021 00:00


همایش بزرگداشت مرحوم سید علی نقی فیض معروف به«فیض الاسلام» با پیام آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی در اصفهان برگزار شد.
به گزارش دانشنام به نقل ازگروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان دراین پیام آمده است: باید به بزرگانی که عمر پربرکت خود را در راه احیای مبانی بلند تشیع و دفاع از کیان با عظمت امامت و ولایت سپری و نام خود را در این راه با شرافت جاودان کرده اند، تعظیم کرد.
درادامه پیام آمده مرحوم فیض الاسلام توفیق ترجمه فارسی کتاب شریف نهج البلاغه را پیدا کرد، کتابی که بعد از قرآن کریم بزرگترین کتاب هدایت، تربیت و کتاب و سکتاب سعادت بشریت و تابناکترین خورشید معرفت است.
آیت الله صافی گلپایگانی در پیام خود افزوده است: ترجمه این کتاب شریف که بوسیله این عالم بزرگ انجام شد و همچنین ترجمه های دیگری که در طول ادوار و قرون مختلف صورت گرفت،خدمتی است که کسانی که به کلمات درُبار حضرت علی علیه السلام علاقه داشته و بدنبال تحقیق و پژوهش بودند، انجام داده اند.
در ادامه پیام این مرجع تقلید آمده است: فرهنگ غنی اسلام که مشحون از آیات و روایات شریفه و احادیث متبرکه از حضرات معصومین(ع) است همه گنج های معرفت و هدایت محسوب می شوند و در این میان نهج البلاغه از اهمیت بالایی برخوردار است.

مرحوم سیدعلی نقی فیض معروف به«فیض الاسلام» در سال 1283 شمسی در«سده»(خمینی شهر کنونی) اصفهان به دنیا آمد و از پنج سالگی تحصیل را آغاز کرد و در جوانی از محضر مراجع و بزرگان جهان تشیع بهره های وافر برد.

مرحوم فیض الاسلام صاحب اجازات اجتهاد و روایی ارزشمند از مراجع و محدثان عالی مقام شد و در راستای تلاش و جهاد علمی خود سه کتاب عظیم و مقدس قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را ترجمه و شرح داد.
در این همایش یکروزه که در سالن اهل البیت اصفهان برگزار شد، فعالان نهج البلاغه در استان اصفهان تقدیر شدند.

موارد بیشتر