سه شنبه, 24 فروردين 1400 Tuesday 13 April 2021 00:00

دو زن که با نقشه طراحی شده از ۱۳طلافروشی در شهرهای مختلف کشور دست به سرقت زده بودند در شهرستان زرندیه دستگیر شدند.
به گزارش دانشنام به نقل ازروزنامه همشهری اعضای اين باند دو نفره نخستين سرقت را از يك طلافروشي در پايتخت انجام دادند و پس از آن به شهرهاي مختلف ديگر سفر كردند تا نقشه سرقت‌هاي خود را اجرا كنند. با توجه به افزايش سرقت‌هاي اين دو زن در طلافروشي‌ها، مشخصات آنها از طريق بازبيني تصاوير دوربين مداربسته طلافروشي‌ها به‌دست آمد و در اختيار اكثر طلافروشي شهرهاي مختلف قرار گرفت تا اينكه بالاخره با زيركي يكي از طلافروشان شهرستان زرنديه گيرافتادند.
ماجرا از اين قرار بود كه چند روز پيش يكي از طلافروش‌هاي شهرستان زرنديه به رفتارهاي 2زن جوان مشكوك شد و بي‌آنكه آنها متوجه شوند با پليس تماس گرفت. طولي نكشيد كه كارآگاهان در محل حاضر شدند و 2 زن مرموز به دام افتادند. آنها كسي جز 2 سارق زن تحت تعقيب نبودند كه در بازجويي‌ها چاره‌اي جز اقرار به سرقت طلاها نديدند.
آنها اقرار كردند كه با سفر به شهرهاي مختلف به‌عنوان مشتري به طلافروشي‌ها مي‌رفتند و پس از اينكه يكي از آنها سر فروشنده را با سؤال كردن و قيمت پرسيدن گرم مي‌كرد ديگري در فرصتي مناسب دست به سرقت طلاها مي‌زد. آنطور كه تحقيقات پليسي نشان مي‌دهد تاكنون 20شاكي در پرونده اين دو سارق سريالي شناسايي شده‌اند و احتمال افزايش شاكيان نيز وجود دارد.
در همين حال سرهنگ داوود كاظمي فرمانده انتظامي شهرستان زرنديه در اين‌باره گفت:متهمان پرونده تا‌كنون در بازجويي‌ها گفتند كه طي چند سال در شهرهاي تهران، اصفهان، كرج، رفسنجان، شهر قدس، خميني شهر، قزوين، رباط كريم، بهارستان، يزد، مهاباد، كرمان و شيراز سرقت‌هايي را انجام داده‌اند كه در مدت چند روز از دستگيري آنان، همه 20شاكي آنهارا شناسايي كرده‌اند. وي ادامه داد: ارزش طلاهايي كه سارقان به سرقت برده‌اند در حدود 2ميليارد ريال ارزيابي شده است كه تحقيق از آنان در حال انجام است.
فرمانده انتظامي شهرستان زرنديه تصريح كرد: 2سارق دستگير شده داراي سوابق متعدد سرقت هستند.از سوي ديگر طلافروشي‌هايي كه به اين روش، زنان از آنها سرقت كرده‌اند مي‌توانند براي شكايت با شماره تلفن 08645227752تماس بگيرند.

موارد بیشتر